Nacházíte se zde: Úvod » Pro uchazeče » Aktuální pozice » SOC Analytik (Cyber security specialist)

SOC Analytik (Cyber security specialist)

Aktualizováno: 02. 04. 2024

Pro našeho klienta, úspěšnou mezinárodní pojišťovací spol., hledáme posilu na pozici SOC System Engineer.

Co vás čeká?

· Analýza bezpečnostních událostí a vyšetřování kybernetických incidentů

· Optimalizace a tvorba korelačních pravidel

· Napojování nových zdrojů událostí

· Vytváření specifikací a analýz pro napojování nových zdrojů událostí

· Zlepšování SOC procesů (automatizace a zjednodušení)

· Úzká spolupráce s týmem SOC a dalšími útvary společnosti

· Analýza logů, záznamů, událostí z hlediska bezpečnosti

· Mapování/parsování potenciálně nerozpoznaných událostí

· Vytváření návrhů a doporučení na implementaci opatření po proběhlém incidentu

Co k tomu budete potřebovat?

· Zkušenost se SIEM nástrojem alespoň 3 roky, ideálně QRadar

· Pokročilé odborné znalosti v oblasti hodnocení podezřelých bezpečnostních událostí a útoků IT

· Analytické myšlení, schopnost specifikovat a psát playbooky

· Zkušenost a schopnost reakce na incidenty, řešení incidentů

· Dobrá znalost operačních systémů, databází, firewallů a proxy

· Znalost EDR/XDR platforem výhodou (ideálně Crowdstrike)

· Alespoň základy programování a/nebo skriptování jsou též výhodou (Python, JavaScript, C/C++…)

· Dovednosti forenzní analýzy

Co Vám za to nabídneme?

· Počítáme s vámi dlouhodobě, proto nabízíme smlouvu na dobu neurčitou

· 25 dní dovolené a další možné volno

· Flexibilní pracovní doba + hybridní pracovní režim (3+2)

· Sleva na firemní produkty (cestovní pojištění zdarma, nadstandardní příspěvek na penzijní připojištění a životní pojištění)

· V rámci bonusového programu Cafeterie dostanete 12.000 Kč (v benefit bodech)

· Stravné 125 Kč/den - v Praze máme vlastní jídelnu, bistro a kavárnu

· Interní i externí kurzy (IT a jazykové kurzy, vzdělávací platforma Seduo), využít můžete i naši firemní knihovnu

· Rozvojové a sportovní akce, zdravotní a preventivní programy, ale také možnost nadstandardní zdravotní péče (fyzioterapie, očkování, jóga, firemní psycholog)

· Dotovaná Multisport karta za 760 Kč měsíčně

· Za doporučení nového kolegy vás oceníme až 30.000 benefit body do Cafeterie

· Zaměstnanecký mobilní tarif, pracovní telefon a notebook je samozřejmostí

R4U s.r.o.
Pavel Hodík
Telefon: +420734201142

Zašlete nám Váš životopis

Sečtěte a zaokrouhlete (37.4 + 0.9) *

* Údaje označené hvězdičkou a tučně jsou povinné.

R4U s. r. o.
Na Kozačce 1289/7, Praha 2 - Vinohrady, 120 00
IČ: 27567656, DIČ: CZ27567656
OR Sp. zn. C 114403 u MS v Praze

Kontaktní údaje
E-mail: r4u@r4u.cz
Telefon: +420 246 086 079 - 80
Kde nás najdete?
Ochrana osobních údajů

Nahoru