Nacházíte se zde: Úvod » Blog

Blog

Tereza Černá pro časopis Forbes

7. 6. 2017

Špatně vedené hodnocení může demotivovat i ty nejlepší lidi

Více

Firmy nestojí o hvězdy, chtějí radši snadno nahraditelné zaměstnance

31. 5. 2017

Ještě před deseti lety jsme pravidelně slýchali o tom, jak se někdo ze zaměstnanců velkých firem z České Republiky prosadil v zahraničí, roste v nadnárodní struktuře a dělá skvělou kariéru. V posledních letech naopak slýcháme, jak někdo, kdo se dříve dostal ne evropské, či dokonce světové role, ve firmě po deseti nebo dvaceti letech končí. A když se dozvídáme o významném zahraničním pracovním úspěchu Čechů, už se netýká zaměstnanců, ale převážně podnikatelů. Nové „hvězdy“, které se rekrutují ze zaměstnanců, jako by došly.

Více

Lidé přes padesátku začínají být pro firmy opět zajímaví

11. 4. 2017

Dlouho byli na okraji zájmu. Při propouštění byli padesátníci posledních zhruba osm let první na ráně. Firmy v té době dávaly přednost flexibilním, perspektivním a mnohem mladším zaměstnancům. Jenže zjišťují, že jen na ně spoléhat nemohou. Navíc se o ně v době nízké nezaměstnanosti na pracovním trhu přetahují s mnoha dalšími zájemci. V naší praxi ve společnosti R4U, která propojuje vhodné kandidáty s firmami, také sledujeme, že si zaměstnavatelé uvědomují, jak pro ně mohou být právě lidé přes padesátku zajímaví. Důvodů je pro to hned několik.

Více

Jak to doopravdy chodí v recruitmentu

1. 3. 2017

Svůj dnešní sloupek bych ráda věnovala nám všem, kdo pracujeme v recruitmentu. Napadlo vás někdy, jak asi vypadá recruitmentový bůh?

Více

Mladí, vzdělaní a konečně i sebevědomí!

13. 2. 2017

Včera jsem absolvovali schůzku u našeho klienta, kde jsme se potkali s recruitment manažerkou a manažerem regionálního IT hubu. Hlavním bodem bylo předání našich zkušeností s aktuální situací v IT náboru, konkrétně na specifické pozice v oblasti informační bezpečnosti.

Více

Jen dobře placené místo v korporaci už zájemcům o práci nestačí

27. 1. 2017

Za posledních dvacet let neměly korporace větší potíž najít nové a dobré zaměstnance než nyní. Netýká se to rozhodně všech, ale mluví o tom stále víc firem i kandidátů, kteří přes naši společnost R4U hledají práci.

Více

PF 2017

23. 12. 2016

Přejeme Vám krásné svátky a úspěšný rok 2017 :-)

Dočasné rozloučení

19. 12. 2016

Do R4U jsem nastoupila před více jak 6 lety…

Více

Udržitelnost našeho důchodového systému

10. 10. 2016

Už nějakou dobu nosím v hlavě myšlenku, respektive dotaz, na který si sám neumím odpovědět – asi každý se v životě setkal s pojmem „letadlo / pyramidová hra“, případně „Ponziho schéma“. Když si zadáte pojem „Ponziho schéma“ do wikipedie, tak se Vám objeví určitá definice a vysvětlení rozdílu oproti klasické pyramidové hře – a to je právě moje otázka, na kterou již dlouhou dobu hledám odpověď – nenaplňuje náš současný důchodový systém řadů znaků pyramidové hry?

Více

Kampaň 'Doporuč specialistu'

5. 9. 2016

Doporuč nám specialistu v oblasti elektrotechniky, letectví, strojírenství, nákupu nebo logistiky a získej rodinnou nebo individuální vstupenku na exkurzi po letišti Václava Havla!

Více

R4U s. r. o.
Na Kozačce 1289/7, Praha 2 - Vinohrady, 120 00
IČ: 27567656, DIČ: CZ27567656
OR Sp. zn. C 114403 u MS v Praze

Kontaktní údaje
E-mail: r4u@r4u.cz
Telefon: +420 246 086 079 - 80
Kde nás najdete?

 
Nahoru